O nas

Samorządowe Przedszkole w Dydni rozpoczęło swoją działalność 1 września 2009 roku. Powstało z inicjatywy rodziców oraz dzięki przychylności władz gminy.
Przedszkole nasze mieści się w budynku, który znajduje się w bezpiecznej odległości od drogi głównej, z dala od zgiełku i spalin. Sale przedszkolne są jasne, kolorowe wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne, które sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Przedszkole posiada swój plac zabaw, gdzie maluchy mogą bezpiecznie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Nasze przedszkole jest pierwszą na Podkarpaciu placówką dwujęzyczną, polsko-angielską. Gromadzi w swoich murach malutkich, małych i nieco starszych Europejczyków. Pomysł założenia przedszkola dwujęzycznego zrodził się z marzeń o najwyższej jakości edukacji i wychowaniu dzieci w wieku przedszkolnym. Chcemy nie tylko edukować, wychowywać ale również przybliżać dziedzictwo kulturowe naszego regionu, poznawać historię naszej ojczyzny a także rozbudzać w maluchach świadomość ekologiczną. Tu się bawimy, uczymy, poznajemy świat, ludzi, zwierzęta jednocześnie rozwijając umiejętności językowe. Pragniemy również wspierać rodziców świadomie i aktywnie uczestniczących w wychowaniu swoich pociech.
Jesteśmy placówką wyjątkową, bo rodzinną. Szczególną uwagę poświęcamy temu, by dziecko czuło się u nas dobrze i bezpiecznie jak w domu.
Wiek przedszkolny, to czas, kiedy maluch poznaje swoje możliwości, a my staramy się te możliwości doskonalić.
Mamy przekonanie, że nasza wspólna praca będzie procentować w przyszłości.


Misja przedszkola


Wizja przedszkola


Koncepcja pracy przedszkola


Sataut Samorządowego Przedszkola w Dydni


Przedszkolowo.pl logo