Posiłki

Sniadanie-z-Duka-1-746x500

Przedszkole proponuje dzieciom trzy planowe posiłki.

Śniadanie:

· Zupa mleczna, kolorowe kanapki z różnego rodzaju pieczywa z wędliną, serem żółtym, serem białym( ze szczypiorkiem), topionym, dżemem, pasztetem, pastami rybnymi, jajkiem, nutellą, miodem, oraz warzywami sezonowymi (pomidor, ogórek, sałata, papryka, itp.)

· Do picia herbata, mleko, kakao, kawa z mlekiem.

Obiad:

I danie:

· Zupa : jarzynowa, pomidorowa, cebulowa, kalafiorowa, ogonowa, fasolowa, grochowa, grzybowa, pieczarkowa, krupnik, barszcz czerwony, barszcz biały, kapuśniak, rosół, żurek.

II danie:

· Danie mięsne: piersi z kurczaka w panierce, pulpeciki w sosie pomidorowym, kotleciki mięsne, gulasz wieprzowy, schab pieczony, filet w warzywach, bitki, zrazy w sosie pieczarkowym, , spaghetti.

Dodatek :
- ziemniaki duszone, frytki, kasza gryczana, kasza jęczmienna,
- surówki, sałatki, warzywa duszone, kompot, sok

· Danie jarskie : placki ziemniaczane, pierogi leniwe, pierogi ruskie, racuszki z jabłkami, kluski z serem, łazanki z kapustą, ryż zapiekany, ryż z truskawkami, kluski śląskie, naleśniki z nadzieniem serowym, dżemem, jajko sadzone, kotleciki z jajek, kopytka.

Podwieczorek:

· Kolorowe kanapki z różnego rodzaju pieczywa, bułeczki drożdżowe, pączki, jogurt, kisiel, budyń, owoce sezonowe, zapiekanki, galaretka z bitą śmietaną, gofry.

· Do picia herbata owocowa, woda miodowa lub sok.

Między posiłkami podajemy owoce.

W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Zawsze mogą poprosić o dokładkę. Nie zmuszamy dzieci do jedzenia, dbamy natomiast, aby nasze przedszkolaki odżywiały się zdrowo. Wspólne posiłki są okazją do spróbowania różnorodnych dań jak również kształtowania dobrych manier przy stole.