Rodzina w ruchu

W ubiegłą sobotę w naszym przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia otwarte o nazwie "Rodzina w ruchu". Ich celem było promowanie zdrowego stylu życia opartego na aktywności ruchowej wyrażonej w różnych formach. Zajęcia te były dopełnieniem cyklu zajęć prowadzonych z Przedszkolakami.
Zajęcia te dodatkowo zostały uświetnione wizytą ważnych gości w osobach:
W. Kosiniak - Kamysz-Minister Pracy i Polityki Społecznej, Jan Bury - poseł na Sejm RP, D. Dziadzio- poseł na Sejm RP, A. Wosik - Wicewojewoda Podkarpacki, M. Owsiany -Zastępca Dyrektora ARiMR w Rzeszowie, J.F. Adamski - Wójt Gminy Dydnia.
Wszyscy zgromadzeni Goście mogli obejrzeć przedstawienie w wykonaniu Przedszkolaków dotyczące aktywnego stylu życia. Aby wszystkie dobre rady i zalecenia wdrożyć w życie, Przedszkolaki zaprosiły swoich Rodziców do wspólnej rywalizacji. Mamusie mogły sprawdzić się w przenoszeniu wspólnie ze swoimi pociechami woreczków na głowie. Tatusiowie zaś rywalizowali w przenoszeniu swoich dzieci na plecach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom zajęć. Mamy nadzieję, ,że część z przedstawionych pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu zostanie wdrożona w życie w kręgu rodziny.
Scenariusz zajęć otwartych dla dzieci i rodziców „Rodzina w ruchu”

1. Uroczyste powitanie zebranych gości.
2. Przedstawienie pt. „O Wojtku, który zmienił zdanie” w wykonaniu przedszkolaków.
3. Przekazanie rodzicom symbolicznej piłki – „Ruch to zdrowie”- jako pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu.
4. Rywalizacja dzieci wraz z tatusiami – wyścigi w czworakowaniu z dziećmi na plecach.
5. Wyścigi mam wraz z dziećmi z woreczkami na głowach.
6. Rywalizacja pomiędzy dziećmi – Przedszkolaki są podzielone na dwa zespoły, a ich zadaniem jest jak najszybciej przejść przez szarfę i powrócić do drużyny.
7. Przeciąganie szarfy w dwóch drużynach.
8. Podziękowanie za wspólną zabawę i rywalizację, wręczenie symbolicznych upominków.
Relacja 2014-03-17, 23:42 | autor: Justyna Zabój