WIZYTA TEATRU LALEK „PINOKIO”

21 marca do naszego przedszkola zawitał Teatr Lalek „Pinokio” z przedstawieniem pt. „Dzielny Tomek kompan Reksia”.
Spektakl ukazał perypetie pastuszka Tomka, który pomimo swojej pracowitości i rzetelności został oszukany przez skąpego i niesprawiedliwego kramarza. W trudnej sytuacji pomógł mu złoty ptaszek ofiarując pastuszkowi zaczarowany kufer pełen skarbów. Tomek wraz z towarzyszącym mu Reksiem postanowił się podzielić swoim bogactwem z biednymi. Dowiedział się o tym chciwy kramarz, który podstępem ukradł zaczarowany kufer. Historia jednak skończyła się szczęśliwie- kramarz został ukarany za swoje złe zachowanie a Tomek nadal pomagał ludziom w potrzebie.
Przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom, było nie tylko zabawne ale i pouczające. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę teatrzyku.
Relacja 2014-03-22, 11:43 | autor: Anna Wolwowicz