DNI BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI

Samorządowe Przedszkole w Dydni jest jedną z placówek realizujących program "Bezpieczne Przedszkole". Pod koniec maja oraz na początku czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia poświęcone bezpieczeństwu. Najpierw na zajęciach poznaliśmy co to jest ewakuacja i w jakich sytuacjach jest przeprowadzana. Po teorii przyszedł czas na praktykę... Przeprowadziliśmy kilka próbnych ewakuacji według wcześniej opracowanych zasad. Oprócz ewakuacji poznaliśmy też zasady zachowania w sytuacjach kryzysowych takich jak atak terrorystyczny czy znalezienie na terenie przedszkola przedmiotów (np. paczek) niewiadomego pochodzenia.
Kolejne zajęcia odbyły się z udziałem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dydni. Panowie strażacy przeprowadzili z nami próbną ewakuację oraz przekazali nam zasady postępowania w razie pożaru. Później nasi goście opowiedzieli nam o pracy straży pożarnej oraz zaprosili nas do obejrzenia wozu strażackiego i sprzętów, których w swojej pracy używają strażacy.
Ostatnie zajęcia poświęcone były pierwszej pomocy. Pani dyrektor nauczyła nas jak wezwać pomoc, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub, gdy zauważymy, że ktoś potrzebuje pomocy medycznej. Ćwiczyliśmy również przeprowadzanie resuscytacji na fantomach.
Wszystkie zajęcia były ciekawe i bardzo pouczające. Nabyliśmy umiejętności, które z pewnością przydadzą się nam w przyszłości.
Komunikat 2016-06-07, 14:22 | autor: Anna Wolwowicz